Užitečné informace pro rok 2017/2018

Několik užitečných poznámek pro nováčky i zkušená vlčata v našem oddíle, týkající se registračního poplatku, povinného vybavní a bodování pro školní rok 2017/2018

1. Registrace:

Vstup do naší skautské organize Junák, český skaut, z. s. je podmíněn vyplněním přihlášky a registračního listu (ty jsou k dispozici ke stažení v jiném článku na těchto stránkách - odkaz). Přestože je Junák nezisková organizace a všichni vedoucí zde pracují zcela zdarma, je třeba zaplatit energie spotřebované klubovnou, popřípadě občas nějaká školení vedoucích nebo ceny na nějaké společné střediskové akce. Proto vybíráme 400 Kč jako poplatek do konce kalendářního roku. Tento polatek se netýká těch, kteří již platili registraci do Junáka za kalendářní rok 2017 celý.

Na kalendářní rok 2018 bude členský poplatek pravděpodobně 800 Kč na osobu a bude ho třeba zaplatit do Vánoc. - podrobnosti o registračním poplatku zde.

2. Kroj: Každý skaut by měl mít svůj skautský kroj. Ten se skládá pro naši věkovou kategorii z košile (orientační cena nové originální košile je 480 Kč), žlutého trojcípého šátku (45 Kč), turbánku (25 Kč) a popřípadě píšťalky (100 Kč) na žluté šňůrce (8 Kč). Sehnat se dají například v armyshopu na adrese Máchova 90 v Terezíně (mapa). Dále lze také kroje objednat nebo koupit třeba v Praze v ústředním skautském obchodě Jun (odkaz). Tento kroj se používá při různých slavnostních příležitostech. Třeba pro mě je slavnostní příležitostí i každá výprava a proto na výpravy jezdím v kroji (samozřejmě, že mám i něco na převlečení, abych si kroj během výpravy nepoškodil). Dále ctíme krojovou povinnost na každé druhé schůzce v měsíci, kdy se vyhlašuje bodování, to znamená, že by všichni měli přijít v kroji. Mějte však i věci na převlečení, po vyhlášení bodování následuje normální program. Několik starých krojových košilí (které nevyhovují krojovému řádu, ale na naši celoroční činnost jsou vyhovující) máme na zapůjčení v klubovně.

3. Oddílové bodování: přes rok soutěžíme o body v oddílovém bodování. Ty se získávají za:

  • účast na schůzkách 10 bodů a výpravách 10 bodů
  • včasná omluvenka při neúčasti, také 10 bodů
  • vybavení na schůzku nanejvýše 6 bodů, vždy se bodují pouze věci, které jsou přímo na schůzce potřeba, po jednom bodu za: psadlo, zápisník, uzlovačku, šátek, KPZ (o KPZ pojednává samostatný článek na těchto stránkách - odkaz) a vlčáckou stezku. Vlčácké stezky jsou k dostání na schůzkách. Podrobnější článek o potřebách na schůzku naleznete zde.
  • přezůvky v případě, že je venku blátivo či mokro 2 body
  • psaní zápisů do kroniky z výprav
  • občas za nějaké hry
  • za jakoukoli dobrovolnou prospěšnou snahu: nápady jak zkrášlit oddílové nástěnky a jejich realizace, pěti až desetiminutová přednáška před oddílem o přečtené knize a určitě Vás napadne ještě spousta dalších věcí.
  • za plnění zelené stezky - Je to formulář, kde se zaškrtávají políčka o tom, jestli jsem každý den: cvičil (alespoň 15 minut), konal ranní hygienu, vykonal dobrý skutek a nakonec konal večerní hygienu. Odevzdávají se každou první schůzku v měsíci.

 

Za dobré umístění v oddílovém bodování jsou na konci roku na letním táboře hmotné ceny a navíc dokážete, že jste opravdoví borci.

4. Zelená stezka: O zelené stezce pojednává samostatný článek na těchto stránkách (odkaz)

5. Ostatní vybavení: S oddílem se každých čtrnáct dní o víkend snažíme někam na jeden či více dní vyrazit. Kvůli těmto výletům bych prosil, abyste okopírovali kartičku pojištěnce dítěte a přinesli ji na schůzku. Dále se vám určitě na výlety budou hodit nějaké pohodlné turistické boty a pláštěnka, malý batůžek na jednodenní výlety a větší batoh, ešus, spacák a karimatka na výlety vícedenní.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit