Zelená stezka vlčat

Zelená stezka vlčat je výběr několika drobností, které by se každé vlče mělo každý den snažit plnit.

Konkrétně se jedná o:

  • výkon ranní hygieny
  • zacvičit si přes den a protáhnout si tělo (alespoň 15 minut). Počítá se i tělocvik ve škole nebo jiné pohybové aktivity.
  • vykonat dobrý skutek
  • a večerní hygienu

 

(Poznámka v závorce pro zasvěcené: Náš formulář je docela fádní a vůbec, chtělo by to změnu. Proto by mě velmi potěšilo, kdyby někdo vytvořil nový formulář. Také do komentářů nebo klidně přímo mě osobně můžete sdělovat své názory na činnosti, které do zelené stezky spadají, jestli tam ještě něco nepřidat - třeba slušnou mluvu apod.)

K tomu, abychom se zamysleli nad tím, jak tyto věci plníme, nám slouží formulář na Zelenou stezku, nad který bychom si každý večer měli sednou a zrekapitulovat si, co jsme všechno splnili. Dobré skutky, které jsme vykonali, si ještě podrobněji poznamenáváme na druhou stranu formuláře. Přední strana formuláře je níže, uprostřed jsou indiánské značky měsíců od ledna, který je nahoře až po prosinec. Vybarvíme si tedy obrázek současného měsíce. Poté si každý večer vybarvujeme políčka za činnosti, které si myslíme, že jsme daný den splnili, v případě dobrého skutku si jeho popis poznamenáme na druhou stranu papíru. Konečně na spodní straně levého sloupce jsou dvě pole: Splněno a Nesplněno. Ta necháváme prázdná a teprve až po uplynutí celého měsíce se znovu zamyslíme nad tím, jak se nám dařilo zelenou stezku plnit, jaké jsme dělali dobré skutky a pokud se nám bude zdát, že jsme se tento měsíc snažili, tak si vybarvíme pole splněno, v opačném případě, pokud si myslíme, že jsme na plnění přilši často zapomínali a nechtělo se nám do něj, si vybarvíme pole nesplněno.

Obrázek se po kliknutí zobrazí v plné velikosti.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit