Závod vlčat a světlušek – okresní kolo 21. 4. 2012

kronika z krajského kola roku: 2014, 2012, 2010
fotky z krajského kola roku:
2016, 2014, 2012
kronika z okresního kola roku:
2016, 2014, 2010
fotky z okresního kola roku: 20162014, 2012, 2010

O odpoledni stráveném s českými legionáři, ale hlavně o tom, jak obě naše šestky postoupili do krajského kola. Tímto jim patří obrovská gratulace.

Lumíkův zápis.

Všichni jsme se sešli v 8:00 před klubovnou. Tedy skoro všichni, protože Boó s Rusalkou a Káťou se k nám plánovaly přidat až v Terezíně. Jako vedoucí jsme zde byli Michal Hřebíček a já. Bylo nádherně, slunečno a tak jsme vyrazili, pěšmo přes Tyršův most a golfové hřiště rovnou do Terezína. Zde jsme se zaregistrovali a počkali na ostatní hlídky. Dluhou chvíli před startem jsme si krátili průzkumem vojenských vozidel a výstroje, kterou zde představoval klub nadšenců do armádní historie. Dokonce měli i plynové masky na vyzkoušení, staré zbraně a helmy na osahání a gramofón na kliku, ze kterého se linuly typicky zkreslené hlasy Voskovce a Wericha s jejich Babičkou Mary. Pak jsme si ještě chvíli zahráli fotbálek a už nás povolávali na start. Na trati čekalo několik disciplín zkoumajících vlčácké dovednosti, průchod podzemím Terezínské pevnosti s lucernou a plavba na pramici přes Ohři. V cíli nás čekalo občerstvení v podobě párků a koláče věnovaného Káti a Rusalky maminkou. Následovalo napjaté čekání na vyhlášení výsledků, které jsme si znovu krátili jídlem, pitím, poflakováním se a hraním fotbalu.

„Náštup!!!“ Seřadili jsme se po šestkách a vyslechli poděkování závodníkům a organizátorům za dobře odvedenou práci a již se vyhlašuje, kdo jak skončil... ale stále nezní jména našich šestek, až teprve na samém konci, kdy se vyhlašovali postupující šestky, tak byla vyhlášená nejprve Zelená na 3. a tedy postupovém místě do krajského kola a poté hned také Oranžová na 2. taktéž postupovém místě. Měli jsme obrovskou radost z takového úspěchu, kterou jsme vyjádřili v našem oddílovém pokřiku. Pak již nezbývalo nic jiného, než se vypravit na zpáteční cestu.

Tento ročník okresního kola Závodu světlušek a vlčat se konal v Terezíně. Náš oddíl reprezentovali dvě šestky:

Oranžová šestka
Zelená šestka
Pandemik
Káťa
Sojka Chobotnička
Matěj Kubelka
Sekáč
Šimon Kubelka
Boó
Rusalka Medvěd

Žirafa

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit