Vánoční besídka 17. – 18. 12. 2011

kronika z roku: 2016, 2015, 2013, 2012, 2010
fotky z roku: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

O tom, jak jsme obdarovali zvířátka stejně jako o tom, jak jsme jedli cukroví a o pohádce o kouzelných sáňkách a taky o večeru světel.

Obříkův zápis a Boóin obrázek

Dne 18. prosince, jsme se sešli na každoroční vánoční besídku. Začalo se v 8:00, kdy se většina oddílu vydala na výlet na Skalici, zatímco Ještěrka se Štěpánem nám uvařili chutný oběd – bramboračku. Cestou na Skalici jsme se vláčeli bahnem, deštěm a sněhem, ale ani to nás neodradilo od toho, abychom udělali ptáčkům nádhernou a chutnou hostinu – sušené ovoce, mrkve, tvrdý chléb, semínka…, a to vše pověšené na stromku, u kterého jsme si také zazpívali koledy. Po návratu do klubovny, jsme se naobědvali, a pak začali soutěžit o nejlepší cukroví – tuto soutěž vyhrál Medvěd a Žirafa. Poté nám zazvonil Ježíšek, a tak jsme se vrhli na rozdávání dárků, jejichž celkový počet byl důkladně spočítán Borkem – a s tím souvisela i další soutěž, tipovačka, kolik je dárků. Když se setmělo a všechny dárky byly rozdány, vyrazili jsme pouštět vlastnoručně vyrobené loďky. Přidalo se k nám i pár rodičů, kteří pomáhali, aby jejich ratolesti nespadly do vody. Když byly všechny loďky dost daleko od břehu, tak aby byl každý spokojen, zapálily děti prskavky, a mohli jsme zpátky. Večer ještě Lumík vytáhl kytaru a hrály se stolní hry. Večerka byla ohlášena na 23:00, ale starší mohli zůstat o něco déle. Budíček však byl pro všechny stejný a to v 7:30 a všichni si pak začali balit a celá sešlost se asi v 8:00 rozešla.

Účastníci: Chobotnička, Adam Poláček, Rusalka, Marika Tomášková, Maťo Szaffner, Vítek Krejčík, Filip Berka, Marek Vedej, Kačátko, Sekáč, Šimon s Matějem Kubelkovi, Anička s Kubou Brabcovi, Matěj Svoboda, Medvěd, Ivan Husák, Káťa Mašková, Boó, Majda Kodešová, Gremlin, Žirafa, Obřík, Krasoň, Michal Hřebíček, Ještěrka, Horyna a Lumík

Hosté: Lenka Fraňková, Žába, Verča od Žáby, Štěpán Poljak od Ještěrky a Kokoška

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit