Úklid Radobýlu 24. 10. 2010

kronika z roku: 2016, 2015, 2014, 2013, 2011
fotky z roku: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

O souboji s odpadkovou armádou, o její neporazitelnosti, plném kontejneru k prasknutí a taky o jedný modrý ve spreji.

Naleznete zde Lumíkův zápis a Boóinu ilustraci

 

Obrázek od Boó:

 

Sraz byl v neděli, v 8 ráno před klubovnou. Já jsem však před klubovnou v 8 nebyl. Zaspal jsem a kdyby mě paní Boóová nevzbudila telefonátem, že přijdou až ke krematoriu, kde jsme měli alternativní sraz v 9, tak bych určitě spal ještě teď, takže jsem nakonec před klubovnu dorazil až ve čtvrt na devět a to jsem ještě rychle spěchal vyvenčit psa, takže na mě Chobotnička, Nebozez a Prokop Laušman ještě čekali do třičtvrtě na devět pod dozorem Obříka před klubovnou. Od klubovny nás naštěstí ke krematoriu hodil Pavel Hájek spolu se Snížkem ze Severské 2 a s potřebným vybavením na sběr odpadků jako jsou pytle, rukavice, kýble, hrábě, smetáky, lopaty...

Na parkovišti u Krematoria se k nám ještě přidala Boó, Sekáč, Hamé, Matěj a Šimon Kubelkovi, Krasoň a Štúdř. Později se k nám taky přidal Papouch. Rozdělili jsme se na 3 akční skupiny. První, pod vedením Krasoně měla za úkol vyčistit okolí parkoviště a krematoria, druhá, pod vedením Štúdřa byla vyvezena nahoru pod Radobýl a měla postupovat směrem dolů a třetí měla jít se mnou zespoda té předchozí naproti.

Dřina to byla veliká a hlavně nekonečná a zastavil nás až plný kontejner. Pak už jen zbývalo uklidit také okolí cesty, která odbočovala ze silnici na Radobýl. Pavel se Štúdřem a Krasoněm již potřebovali domů a tak jsme vyrazili bez nich. Naštěstí tento úsek již nebyl tak zaneřáděný a tak jsme si mohli udělat ještě malou odbočku pro radost do lomu, kde jsme spořádali čokoládu, co jsme dostali za odměnu. No a pak šupky dupky do Litoměřic, ke klubovně a domů.

Lumík

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit