Závod světlušek a vlčat – okresní kolo 8. 5. 2010

kronika z krajského kola roku: 2014, 2012, 2010
fotky z krajského kola roku: 2016, 2014, 2012
kronika z okresního kola roku: 2016, 2014, 2012
fotky z okresního kola roku: 2016, 2014, 2012, 2010

O indiánech, šamanech, Manitouovy a hlavně o tom, jak jsme postoupili do krajského kola.

a Nebozezův, Sekáčův a Hamého autentický zápis

Nebozezův zápis:

Závod se konal u Pokratického potoka. Nechali jseme se pomalovat a vydali jsme se na indiánskou stezku. Zelená šestka byla njlepší na provazovém mostě. Bylo tam 9 disciplín. Třeba jsme měli složit tričko, zavázat botu, poskládat vlašťovku. Na poslední disciplíně se střílelo z luku a házelo tomahavkem. Obsadili jsme 3. a 2. místo a postoupili do krajského kola.

 

Sekáčův zápis:

 

Hamého zápis:

Sraz byl v 8:00 před klubovnou. Chvíli jsme čekali a pak jsme vyšli k Pokratickému rybníku. Když jsme došli k Pokratickému rybníku, bylo tam spousta vlčat a světlušek. Potom jsme se museli zařadit do dvou šestek. Jedna byla modrá a druhá zelená. V zelené byl Nebozez, Káčátko, Sekáč, Chobotnice a Žralok. V modré byl Magič, Hamé, Medvěd, Boo a Gremlin. Pak byl nástup. Vysvětlili nám děj a co se bude dít. Hráli jsme na schovku. Pak šli šestníci vylosovat pořadí. Zelená byla automaticky první, protože Žralok musel jít dřív a modrá byla 6. Pak jsme hráli na schovku a potom se šlo podle pořadí do tee-pee. Tam nás pokreslili. Potom jsme čekali na to, až nás zavolají na start. Čekali jsme a čekali, až na nás přišla řada. Pak jsme šli na start. Tam vzal šestník kouzelný talisman a šli jsme. První stanoviště byla zdravověda. Tam jsme byli hrozně špatní. Šli jsme dál a na dalším stanovišti byly značky. Tam jsme byli dobrý. Potom byly informace, tam jsme byli docela dobrý. Pak nás čekaly užitečné věci, tam jsme byli good. Šli jsme dál a potom bylo stanoviště, které se mi líbilo. Byla to fyzická zdatnost, kde jsme lezli po lanech. Tam jsme měli hodně bodů. Potom jsme museli jít hodně potichu, protože další stanoviště byla tichá stezka. Tam jsme dostali max. Potom jsme šli už normálně. Další stanoviště byla orientace a tam jme byli dost dobrý. Šli jsme dál a tam byl pobyt v přírodě, tam jsme se rozdělili do třech skupin, jedna uklízela odpadky, druhá sbalila věci na jednodenní letní výpravu a třetí měla papírky, na kterých byly napsány věci a oni museli dát do skupin ano - ne. Tam jsme měli hodně bodů. Potom nás čekalo poslední stanoviště. Byly to střely z luku a vrhání tomahavkem. Potom jsme se vrátili k Pokratickému rybníku, kde jsme odevzdali kartičku s body. Potom jsme si udělali čelenku a hráli jsme hry. Taky jsme si upekli buřty. Hráli jsme na veverku a hutututu. Potom byl nástup a vyhlášení výsledků. Zelená šestka byla třetí a modrá druhá. Obě postoupily do krajského kola. Pak se odcházelo nazpátek domů.
Bylo to super!

 

Tento ročník okresního kola Závodu světlušek a vlčat se konal u Pokratického rybníka. Náš oddíl reprezentovali dvě šestky:

Modrá šestka Zelená šestka
Magič Kačátko
Hamé Nebozez
Gremlin Chobotnička
Boó Sekáč
Medvěd Žralok

Odstartovalo to všechno nástupem, kdy nám indiánský šaman při rituálu vysvětlil vysvětlil, že jeho bratrům a sestrám hrozí hladomor, protože se odvrátili od víry v duchy krajiny, že ztratili úctu k přirodě a matce zemi a tak povolává právě vás, abyste plněním různých úkolů dokázali, že jste stále hodni pozornosti Manitoua. Po nástupu jsme byli všichni v tee-pee pomalováni válečnými barvami a už se vyráželo na stezku duchů. Zde jsme narazili na několik stanovišť, na kterých jsme od přírodních mocností za splněný úkol obdrželi kožený provázek a na závěřečném stanovišti jsme za nasbírané provázky obdrželi péro jako důkaz naší odvahy, statečnosti a moudrosti. Po dokončení závodu jsme si ještě vyrobili indiánskou čelenku na kterou jsme připevnili ozdobené péro a pak už bylo vyhlášení.

Hurá, hurá, Zelená šestka obsadila třetí místo a Modrá dokonce místo druhé. Takže obě postupují do krajského kola.

Vychutnáváme si úspěch i ceny, bylíme si věci a vracíme se zas z indiánského světa k našim blízkým, do našich domovů...

Tímto bych chtěl všem, kteří se zúčastnili pogratulovat, jste borci.

Výsledkové listiny:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit